Biografija učiteljice Aleksandre Đurić

Aleksandra Đurić rođena je u Čakovcu. Nakon završene srednje škole odlazi u Zagreb gdje na Filozofskom fakultetu završava dvopredmetni studij hrvatskog jezika i književnosti i povijesti. Nakon završenog studija dobiva stipendiju za poslijediplomsko usavršavanje u Sloveniji. Svoj istraživački rad i usavršavanje iz područja povijesti nastavlja u međunarodnoj školi u Izraelu, da bi godinu dana kasnije  na poziv Vijeća Europe boravila  u Velikoj Britaniji gdje sudjeluje s europskim kolegama na projektima ljudskih prava i sloboda. Kao doktorand održala je izlaganja na međunarodnim konferencijama u Velikoj Britaniji, Njemačkoj, Poljskoj, Mađarskoj, Sloveniji, Hrvatskoj i Sjedinjenim Američkim Državama.

Radila je u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj gdje redovito pokušava nastavu učiniti zanimljivijom te je u skladu s tim objavila nekoliko stručnih članaka iz područja metodike odgoja i obrazovanja. Na Croaticumu, centru za hrvatski kao drugi i strani jezik, osposobila se za lektora hrvatskog jezika. Od strane Ministarstva znanosti obrazovanja i sporta upućena je na rad na Sveučilište Eotvos Lorand u Budimpešti gdje održava jezične vježbe stranim studentima. Surađuje s hrvatskom zajednicom te Veleposlanstvom Republike Hrvatske u Budimpešti gdje pokreće radio-emisiju u kojoj sudjeluju mađarski studenti, organizira dane hrvatskog jezika, sudjeluje u organizaciji Božića na fakultetu, pribavlja u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta potrebne književne naslove za sveučilišnu knjižnicu. Lektorirala je nekoliko povijesnih naslova te je surađivala s Hrvatskom akademijom znanosti i umjetnosti. Član je Koordinacije za ljudska prava.