Biografija učiteljice Smiljane Veselić-Vučina

Rođena sam u Velikoj Gorici, davne 1965. U Zagrebu sam uspješno pohađala srednju pedagošku školu i razrednu nastavu na Pedagoškoj akademiji. Kao učiteljica razredne nastave 12 godina radila sam u zagrebačkoj  Osnovnoj školi Odra. Od 1993. – 1997. uživala sam radeći u hrvatskoj nastavi  u Berlinu.

Nakon Berlina vraćam se u svoju matičnu školu. Radi obiteljskih razloga 2003. godine selim se u Königstein, malo, idilično mjesto pokraj Frankfurta na Maini. Tu i danas živim. Udana sam. Majka dvoje poluodrasle djece.

Od školske godine 2011./2012. bila sam koordinatorica najmlađe koordinacije hrvatske nastave u Hessenu, a od školske godine 2015./2016. u njoj radim kao honorarna učiteljica. U slobodno vrijeme, kojeg više nemam, voljela sam čitati, pjevati, plesati, putovati, gledati filmove i družiti se s dragim osobama.