CroMaD – njeguju susrete kako bi svoje potomke naučili hrvatski jezik

FRANKFURT – Udruga CroMaD (Hrvatske majke i djeca), koja postoji već sedam godina u Frankfurtu, organizirala je prošlog tjedna u suradnji sa  Hrvatskom dopunskom nastavom (HDN) iz Bergen Enkheima i Bad Vilbela proslavu za mališane, školsku djecu i njihove roditelje. U nazočnosti konzula Damira Sabljaka iz Generalnog konzulata RH u Frankfurtu, župnika o.Marijana Petričevića te učiteljica HDN s područja Frankfurta, djeca Hrvatske dopunske nastave pod vodstvom učiteljice Jelene Pokos izveli su zanimljiv program sastavljen od pjesama, recitacija i igrokaza. U programu su nastupili i najmlađi članovi CroMaDa kao i njihove majke koje su izvele splet plesova i kola iz različitih krajeva Hrvatske i Bosne i Hercegovine. – Ovu proslavu smo organizirali kako bi se okupili na jednom mjestu i upoznali vas sa našim radom, kazala je u svom pozdravnom govoru idejna začetnica i voditeljica CroMaDa Monika Adžamić dodajući ka-ko su takvi susreti važni i zbog očuvanja i njegovanja hrvatskog jezika u iseljeništvu. Roditelji djece prigodnim darovima nagradili su novu učiteljicu Jelenu Pokos koja je istakla kako rad s djecom na učenju hrvatskog jezika, povijesti i kulture ne doživljava kao obvezu već kao zadovoljstvo. Ono je tim veće kad djeca koja kod kuće govore njemački u školi progovore i nauče hrvatski jezik, kazala je Pokos. U zabavnom dijelu programa nastupio je DJ Mario. (pn)

Preneseno iz Večernjeg lista (subota, 11. veljače 2012.)