Dani kruha

Učenici hrvatske nastave obilježili dan kruha pjesmom i igrokazom

Dani kruha i plodova zemlje obilježavaju se tijekom mjeseca listopada kao zahvala Bogu na svim plodovima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod ili kao pojedinci bili podareni. Hrvatska nastava u Hessenu također je pripremila prigodne programe u suradnji s Hrvatskim katoličkim misijama. Priredbe su održane u Kloppenheimu i Wiesbadenu. Djeca u Wiesbadenu izvela su recital Od zemlje do kruha pod voditeljstvom učiteljice Vedrane Moslavac.

Priredba u Kloppenheimu održana je u nedjelju, 7. 10. 2012. na svetoj misi koju je vodio fra Marijan Petričević. Program su pripremili učenici koji pohađaju hrvatsku nastavu u Bergen Enkheimu i Bad Vilbelu s učiteljicom Jelenom Pokos. Na kraju misnog slavlja djeca su recitirala i otpjevala pjesme o kruhu i plodovima zemlje te izvela prigodne igrokaze. U igrokazu Od zrna do kruha djeca su na slikovit način prikazala put koji je potreban kako bi nastao kruh i krušni proizvodi.

Tekst: Jelena Pokos Foto: Perica Ninković

Originalni članak možete pročitati ovdje.