Dar za kraj šk.god. Predstava za učenike hrvatske nastave

U Kelkheimu i Wiesbadenu u nedjelju je održana kazališna predstava Kuhajte s Martom u izvedbi hrvatske kazališne družine Putujuća
scena iz Stuttgarta.

Lagana parodija

Prikazivanje satirične komedije amaterskog kazališta je organizirala Hrvatska nastava Hessen u suradnji s hrvatskim katoličkim misijama u Kelkheimu i Wiesbadenu. Bio je to poklon učenicima za kraj školske godine 2011./2012.. Predstavi su većinom prisustvovali učenici koji pohađaju hrvatsku nastavu u Hessenu, članovi njihovih obitelji te voditelji misija koji su osigurali dvoranu.
Djeca i odrasli mogli su uživati gledajući komediju, tim više što je predstava bila na njihovu materinskom, hrvatskom jeziku. Radnja komedije odvija se u televizijskom studiju u kojem glavni lik Marta snima vlastitu kuharsku emisiju koja nosi i njezino ime. Skupo snimanje emisije Marta financira obiteljskim novcem preko muža producenta. Tijekom snimanja ispred i iza kamere. Marta je okružena zanimljivim likovima zavidnih i koristoljubivih, ali i odanih i vjernih ljudi. Zbog različitih ciljeva i karaktera ljudi s kojima snima svoju emisiju, Marta u predstavi na veseli način doživljava neočekivane zgode i nezgode. Komad za djecu i odrasle je lagana parodija na sve popularnije kulinarske emisije s porukom da se skuhati može sve i svakoga.

Nagrađeni

Autor teksta i redateljica predstave je voditeljica Putujuće scene Gordana Bećirović a igrali su Ružica Micka (Marta), Mladen Tomić
(Zdravko Bubi), Ivan Barišić (Olivera), Nadalina Janković (Violeta), Jasminka Avdić (Ema), Zlatko Duzbaba (Jurica), Nadia Ralica (Štefi), Slavica Lučić (Tanja), Marica Kosić (Barica) i Ružica Rajčević(Monika). Prije predstave u Kelkheimu, koordinatorica Smiljana
Veselić-Vučina svečano je uručila poklon učeniku Davidu Kosecu i njegovoj učiteljici i mentorici Jeleni Pokos za drugo mjesto na
literarnom natječaju Zlatna ribica, koji svake godine organizira Hrvatska matica iseljenika. U Wiesbadenu je učenicima koji su sudjelovali na Zlatnoj ribici zahvalnice uručila njihova učiteljica Vedrana Moslavac. Oba susreta su završena ugodnim druženjem uz kavu i kolače koje su pripremile vrijedne majke. (Jelena Pokos)

Preuzeto iz Večernjeg lista, 26. lipnja 2012.

Cijeli članak pročitajte ovdje.