Drugi sportski susreti Hrvatske nastave Hessen

Drugi sportski susreti Hrvatske nastave Hessen održani su u subotu, 19.07. na sportskim terenima SV Croatie Griesheim kod Darmstadta. Za ovaj zanimljiv i nadasve uspješan događaj zaslužan je Organizacijski odbor Hrvatske nastave Hessen, članovi SV Croatie iz Griesheima i roditelji čija djeca pohađaju hrvatsku nastavu u Hessenu. Na početku sportskih susreta koordinatorica hrvatske nastave u Hessenu i Saarlandu Smiljana Veselić-Vučina pozdravila je sve prisutne i zaželjela im dobrodošlicu. Nakon pozdravnih govora sljedilo je svečano pjevanje njemačke i hrvatske himne.

Učenici su mogli sudjelovati u igrama nogometa i graničara, a za najmlađe je bila pripremljena kreativna radionica na kojoj su djeca mogla napraviti narukvice i krpene loptice. U svrhu raspoznavanja ekipa djeca su imala crvene, bijele, crveno-bijele i plave majice koje su im poslužile da na početku susreta naprave oblik hrvatske zastave. Svoje sportske sposobnosti mogli su iskušati i roditelji. Majke Hrvatske nastave Hessen međusobno su odigrale utakmice graničara. Na kraju sportskih susreta svima koji su sudjelovali u nogometu ili graničaru podijeljene su medalje, a pobjednička momčad dobila je pokale. Vrijedne majke zaslužne su za pravljenje i prodaju kolača, a članovi SV Croatie pobrinuli su se za ostalu hranu i piće.

Ovi sportski susreti imali su i humanitarni karakter. Zarada od prodaje kolača i hrane bit će poslana u pomoć Osnovnoj školi “Antun i Stjepan Radić” Gunja koja je stradala od poplave. Učenici koji pohađaju hrvatsku nastavu u Hessenu donirali su pernice i napisali pismo učenicima u toj školi.