Druženje sa Sanjom Pilić u Kelkheimu, Offenbachu i Darmstadtu

Učenici Hrvatske nastave Hessen te njihovi roditelji i prijatelji 30. i 31. svibnja imali su priliku prisustvovati književnim susretima sa Sanjom Pilić, jednom od najomiljenijih hrvatskih autorica knjiga za djecu i mlade. Susreti su održani u Kelkheimu, Offenbachu i Darmstadtu. Književnica je najprije, na vrlo zanimljiv i duhovit način, prilagođen djeci, ispričala ponešto o svojem životu, članovima svoje obitelji i tijeku događaja zbog kojih je postala spisateljica. Budući da je odaziv publike bio velik, a time i znatiželja o različitim aspektima života i stvaralaštva Sanje Pilić, spisateljica je strpljivo, i ponovno na duhovit način, odgovarala na brojna pitanja koja su učenici (i roditelji) postavljali, što je rezultiralo uzbuđenjem i oduševljenjem učenika te su svi poželjeli postati vlasnici pokoje njezine knjige. Nažalost, knjige su bile dostupne u ograničenim količinama te će se neki učenici morati strpjeti do ljetovanja u Hrvatskoj, gdje će si uljepšati ljeto zanimljivim zbivanjima u životima dječjih i adolescentskih junaka njezinih priča i romana.

Fotografije s književnih susreta možete pogledati u našoj galeriji slika.