Hrvatska nastava sudjelovala je na Hrvatskom tjednu kulture u Darmstadtu

Na Hrvatskom tjednu kulture u Darmstadtu, koji se održava povodom ulaska Hrvatske u Europsku uniju, sudjelovali su 22. i 23. svibnja u Luisen centru učenici Hrvatske nastave u Darmstadtu i Griesheimu te njihovi roditelji. Učenici su svojim entuzijazmom, odjeveni u majice Hrvatskog kulturnog tjedna i hrvatske dresove, dostojno predstavili Republiku Hrvatsku i pismo glagoljicu.

Uz izložbu plakata o Republici Hrvatskoj, koje su napravili učenici Hrvatske nastave Hessen iz Kassela, Friedrichsdorfa, Wiesbadena, Kelkheima, Bad Sodena, Niedernhausena, Königsteina, Kornberga, Darmstadta i Griesheima, održavala  se i radionica glagoljice koju su vodili g. Oliver Zeko i učiteljica Vedrana Moslavac. Posjetitelji Luisen Centra mogli su dobiti “tetovažu” na glagoljici – staroslavenskom pismu, kojime su pisali Hrvati od 9.  pa sve do 19. stoljeća. Odaziv je bio odličan, svi su za zanimanjem pratili događanja na našem štandu te razgledavali izložbu učeničkih plakata.

Slike s Hrvatskog tjedna kulture i izložbu plakata Hrvatske nastave Hessen možete pogledati u našoj galeriji fotografija ili ovdje.