Hrvatski tjedan kulture u Darmstadtu 18. – 26.05

Povodom pristupa Republike Hrvatske Europskoj uniji, Hrvatski svjetski kongres u Njemačkoj i Hrvatska katolička zajednica Darmstadt organiziraju spektakularan tjedan hrvatske kulture. U europskom mjesecu svibnju u Darmstadtu će biti prezentirani hrvatski turizam, književnost, znanost, film, umjetnost i kultura. Podijskom diskusijom na temu “Hrvatska u EU” bit će zaključena jedna od najvećih priredbi u Njemačkoj povodom hrvatskog ulaska u Europsku uniju. Među sudionicima programa istaknimo Jagodu Marinić, prof. Ivana Đikića, hrvatski nacionalni ansambl “Lado”… Više informacija o terminima, ulaznicama, sudionicima, lokacijama događaja itd. pročitajte na stranicama medijskog partnera Crodnevnik.de ili na službenoj web stranici priredbe http://www.kkg-darmstadt.de/kroatische-woche/index.html.
Pokroviteljstvo nad “Hrvatskim tjednom kulture” u Darmstadtu preuzeli su gradonačelnik Jochen Partsch, hrvatska Vlada kroz Državni ured za Hrvate izvan RH, Veleposlanstvo Rh u Berlinu i Hrvatska matica iseljenika. (Crodnevnik)

Na Hrvatskom tjednu kulture u Darmstadtu sudjelovat će  učenici Hrvatske nastave u Darmstadtu i Griesheimu te njihovi roditelji. Učenici će se predstaviti u srijedu i četvrtak, 22. i 23. 5., u Luisen centru u Darmstadtu od 14 do 18h. Uz izložbu plakata o Republici Hrvatskoj, koje su napravili učenici Hrvatske nastave Hessen iz Kassela, Friedrichsdorfa, Wiesbadena, Hofheima, Kelkheima, Bad Sodena, Niedernhausena, Königsteina, Konberga, Darmstadta i Griesheima, održat će se i radionica glagoljice koju će voditi g. Oliver Zeko i učiteljica Vedrana Moslavac. Svi posjetitelji Luisen Centra moći će dobiti “tetovažu” na glagoljici – staroslavenskom pismu, kojime su pisali Hrvati od 9.  pa sve do 19. stoljeća.