Mala škola hrvatskoga jezika u Novom Vinodolskom

Kao i svake godine Matica Hrvatskih Iseljenika organizira Malu školu hrvatskoga jezika i kulture u Novom Vinodolskom. Ove godine pozvani su i svi učenici Hrvatske nastave iz Hessena.

Detljnije informacije o ovome projektu možete pročitati na internetskoj stranici http://www.matis.hr/projekti_opsirnije.php?id=49

OPIS PROGRAMA

U društvu svojih vršnjaka i nasmiješenih odličnih stručnih voditelja, naučit ćete ili poboljšati svoje znanje hrvatskoga jezika u svakodnevnim zanimljivim radionicama. I ne samo to – putovat ćemo u davnu hrvatsku povijest, razgovarati sa slavnim junacima, šetati predivnim krajolicima kojima nas je dobrostivo obdarila priroda, susretati ljude, upoznavati kulturno-spomeničku baštinu koju su hrvatski ljudi stoljećima izgrađivali i čuvali. Za vrijeme boravkau našoj školici okušat ćemo se i na kopnu i na moru kroz razna športska i druga natjecanja, a navečer ćemo se zabavljati uz pjesmu, ples i igre. I još puno, puno veselja i radosnih trenutaka u zdravom, bezbrižnom i sigurnom okolišu pod nadzorom iskusnih i pouzdanih učitelja i voditelja.
U program primamo djecu i mlade iz kruga hrvatskih zajednica u svijetu i djecu nehrvatskoga podrijetla, sadašnjih ili budućih prijatelja mladeži u Hrvatskoj. Ovogodišnji program namijenjen je mladima 9-16 godina.

Odmaralište Crvenoga križa u Novom Vinodolskom

• Novi Vinodolski je primorsko ljetovalište bogate kulturne prošlosti.
• Okružena sredozemnim raslinjem, zgrada odmarališta se terasasto spušta
prema moru, a od uređene plaže dijeli je tek šetnica.
• Sobe su šesterokrevetne, a po dvije imaju zajedničku kupaonicu.
• Odmaralište ima prikladne prostore za rad i druženje, TV i video, knjižnicu,
čitaonicu, prostrane terase i vrt.

RADIONICE

Jezična radionica (tri razine, zavisno o predznanju):
· početna
· srednja
· napredna

Radionica hrvatske kulturne i prirodne baštine

Kreativne radionice(zavisno od interesa)
· Dramska radionica
· Lutkarska radionica
· Novinarska radionica
· Radionica kreativnog pisanja
· Plesna radionica
· Filmski kutić

Cijena: 300 €

PRIJAVE

1. Slanje pristupnice
Molimo da ispunjenu pristupnicu pošaljete u Hrvatsku maticu iseljenika najkasnije do 4. lipnja 2012. (adresa: Hrvatska matica iseljenika, Trg S. Radića 3, 10000 Zagreb, Croatia, fax. ++ 385 1 61 11 522).

2. Uplata
Nakon što primimo pristupnicu, dobit ćete račun Hrvatske matice iseljenika za uplatu. Polog od 100 € treba uplatiti najkasnije do 11. lipnja 2012., a ostatak uplate najkasnije dva tjedna prije početka Škole. Polaznik je službeno upisan u Školu kada Hrvatska matica iseljenika primi cjelokupnu uplatu.

Preuzeto s internetske stranice Matice Iseljenika http://www.matis.hr/projekti_opsirnije.php?id=49