Natjecanje “Volim čitati”

Hrvatska nastava Hessen u suradnji s Kroatische Gemeinschaft „Kroatien“ e.V. Neu-Isenburg i ove školske godine organizira natjecanje Volim čitati, na kojem će se natjecati najbolji čitači iz svih nastavnih mjesta u Hessenu. Natjecatelji će svoje nagrade, pohvalnice, a oni najbolji i diplome, zaslužiti čitajući iz romana Vlak u snijegu Mate Lovraka te Trojica u Trnju Pavla Pavličića. Stručno povjerenstvo sačinjavat će učiteljice Hrvatske nastave Hessen.

Natjecanje će svojim dolaskom uveličati i njegovi pokrovitelji – g. Josip Špoljarić, generalni konzul Republike Hrvatske u Frankfurtu na Majni, i g. Herbert Hunkel, gradonačelnik grada Neu-Isenburga.

Medijski pokrovitelji natjecanja: Večernji list i Fenix.

Mjesto održavanja natjecanja:
Alte Goetheschule, prostorije Kroatische Gemeinschaft “KROATIEN” e.V. Neu-Isenburg
Hugenottenallee 82
63263 Neu-Isenburg