Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 2018.

U Hrvatskoj katoličkoj misiji u Offenbachu na Majni održano je u subotu 24.11. predavanje s naslovom Svjedočenje hrvatskog branitelja o Domovinskom ratu koje je održao bojnik Hrvatske vojske i dubrovački branitelj Teo Andrić.
Sam program je započeo recitalima učenika iz nastavnih mjesta: Offenbach (Marija Mađžarević i Emilia Brnić), Neu-Isenburg (Helena Ćosić i Nika Gelo), Frankfurt – Heddernheim (Luka Puljić) te Frankfurt – Bergen-Enkheim (Ivan Augustinov) koji su tom prigodom pripremili i recitirali djela hrvatskih književnika i glazbenika. Nakon recitala, prisutnima se obratila koordinatorica Hrvatske nastave Hessen Lidija Bodalec koja je, uz zahvalu fra Tomislavu Dukiću na gostoprimistvu, navela kako je povod današnjeg okupljanja nastavak njegovanja sjećanja na branitelje koji su sudjelovali u stvaranju Lijepe naše. Pozvala je prisutne na ogled plakata i radova učenika kao i na ogled plakata Hrvatskog memorijalnog centra Domovinskog rata koji su bili izloženi u Bruxellesu 2013. g. kao izložba Vukovar 1991. Fra Tomislav je u svojem obraćnju istaknuo riječi ne boj se. Tom prilikom je rekao:“Kada se borite za ono dobro, istinito i pravedno, ne bojte se.“ Uslijedila je minuta šutnje, a nakon toga je svoje izlaganje započeo bojnik Hrvatske vojske i dubrovački branitelj Teo Andrić. Uz dva dokumentarna filma i svjedočenje o tijeku rata u Vukovaru i Dubrovniku, prisutni su mogli postavljati i pitanja koja su uslijedila nakon izlaganja.