Održana kazališna predstava “Kako je Potjeh tražio istinu”

Učenici hrvatske nastave u Hessenu imali su priliku u petak, 26. veljače u Kasselu te u subotu, 27. veljače 2016. godine u Kelkheimu i u Frankfurtu na Majni uživati u kazališnoj predstavi Kako je Potjeh tražio istinu u izvedbi Kazališta Merlin iz Zagreba. Predstava je nastala prema istoimenoj bajci iz zbirke bajki “Priče iz davnine” Ivane Brlić-Mažuranić, najpoznatije hrvatske autorice knjiga za djecu. Budući da su sve bajke iz zbirke inspirirane slavenskom mitologijom te da je predstava interaktivnoga karaktera, učenici su se smijali s Potjehom i Ljutišom, suosjećali s bakom, divili se Svarožićevoj pojavi… Iako su Bjesomari mnoge uspjeli uplašiti te izazvati i pokoji vrisak, sve je završilo sretno, uz pjesmu i ples.

Premda je predstava namijenjena djeci, s velikom su je pozornošću pratili i odrasli, o čemu svjedoči i to da ni stajanje uslijed popunjenosti dvorana nije predstavljalo problem.

U našoj galeriji fotografija možete pogledati kako je bilo, a za još bolji doživljaj, pročitajte i bajku te je usporedite s predstavom; možda naiđete i na neka iznenađenja.