Održana kazališna predstava “Šaljive narodne priče”

Hrvatska nastava Hessen organizirala je u suradnji s hrvatskim katoličkim misijama kazališnu predstavu Šaljive narodne priče koju su izveli glumci kazališta Smješko. Predstava  je prikazana u Frankfurtu, Kelkheimu i Kasselu. Djeca su sa zanimanjem pratila predstavu i uživala u mnogim smiješnim prizorima. Glumci Ivana Boban, Hrvoje Zalar i Frano Mašković dramatizirali su pripovijetke iz raznih krajeva Hrvatske: Dalmacije, Istre, Slavonije, Hrvatskog zagorja, Hercegovine te završili šaljivom obradom opere Ero s onoga svijeta. Djeca i roditelji su na taj način imali priliku upoznati zavičajne govore, folklor, narodne nošnje, tradiciju i narodne običaje iz svih dijelova Hrvatske. Popunjene dvorane pokazale su da djeca imaju veliki interes za kazališne predstave. Na kraju predstave pitali smo ih kako im se svidjela predstava. „Bilo mi je prekrasno. Predstava mi se jako svidjela jer je bila smiješna“, rekao je s oduševljenjem učenik hrvatske nastave u Hessenu.