Održani 4. Sportski susreti Hrvatske nastave Hessen

U nedjelju 26. lipnja na sportskim terenima SV Croatie Griesheim kod Darmstadta održani su četvrti Sportski susreti Hrvatske nastave Hessen. U organizaciji su sudjelovali članovi SV Croatie iz Griesheima, Organizacijski odbor Hrvatske nastave Hessen, Državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske i roditelji učenika hrvatske nastave u Hessenu. Susret je otvorila koordinatorica Hrvatske nastave u Hessenu i Saarlandu Ivana Livaić pozdravivši sve prisutne i zaželjevši im dobrodošlicu. Cijeli događaj uveličali su i konzul Republike Hrvatske u Frankfurtu Tihomir Kujundžić, gradonačelnica grada Griesheima Gabriele Winter te predstavnica Državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske Biserka Lukan. Nakon njihovih pozdravnih govora uslijedilo je svečano pjevanje hrvatske i njemačke himne te su time igre mogle započeti.

Ovim susretom okupili smo djecu i njihove roditelje iz 27 nastavnih mjesta. Učenici su se mogli natjecati u nogometu i igri graničara, a oni najmlađi mogli su sudjelovati u krativnoj radionici pod vodstvom Senije Sieber-Ivandić i Anete Mikulić. Svoje sposobnosti u igri graničara mogle su pokazati i mame. Za ukusnu hranu i piće po povoljnim cijenama pobrinuli su se članovi SV Croatie, a za slasne kolače i njihovu prodaju vrijedne majke učenika hrvatske nastave.

Dok su roditelji navijali i uživali u sunčanom danu, učenici su se hrabro borili za titulu prvaka ovogodišnjih Sportskih susreta. To je uspjelo sljedećim ekipama:

GRANIČAR

– u kategoriji od predškolskog uzrasta do 4. razreda: ekipa Eschborn, Bergen-Enkheim i Preungesheim

– u kategoriji od 5. do 8. razreda: ekipa Griesheim, Darmstadt

NOGOMET

– u kategoriji od predškolskog uzrasta do 4. razreda: ekipa Kelkheim

– u kategoriji od 5. do 8. razreda: Dreieich, Hofheim, Preungesheim, Nied

U graničaru za majke titulu prvakinja osvojile su čak tri ekipe: ekipa Dreieich, Preungesheim, Gießen, Bornheim, ekipa Griesheim, Rodgau i ekipa Klekheim, Bad Soden, Königstein, Hofheim.

Titulu najboljeg strijelca u prvoj kategoriji osvojio je Antonio-Joel Ćošković iz Kelkheima s 12 zabijenih golova. U drugoj kategoriji to počasno mjesto pripalo je Marinu Schneideru iz Rüsselsheima s 5 zabijenih golova.

Susreti su završeni svečanom podjelom nagrada gdje su pobjednici u nogometu i graničaru primili pehare, najbolji strijelci nogometne lopte, a svi sudionici medalje. Sve uručene nagrade donirao je Državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske.