Održano natjecanje “Volim čitati”

Dana 21. ožujka 2015. godine održano je natjecanje u izražajnome čitanju Volim čitati u Neu-Isenburgu. Natjecanje je organizirano suradnjom Hrvatske nastave Hessen i udruge Kroatische Gemeinschaft „Kroatien“ e. V. Neu-Isenburg, u čijem se prostoru natjecanje i odvijalo. Učenici 3. i 4. razreda čitali su ulomke romana Vlak u snijegu Mate Lovraka, a učenici 5. i 6. razreda ulomke romana Trojica u Trnju Pavla Pavličića. Svaki je natjecatelj dobio pohvalnicu za sudjelovanje na natjecanju te knjigu Sanje Pilić, a oni najbolji dobili su i diplome za osvojeno prvo ili drugo mjesto. Stručno povjerenstvo sačinjavale su sve učiteljice Hrvatske nastave u Hessenu.

Svojim su dolaskom natjecanje uveličali i ugledni gosti: g. Josip Špoljarić, generalni konzul Republike Hrvatske u Frankfurtu na Majni, gđa Marica Jukić, konzulica Republike Hrvatske u Frankfurtu na Majni te g. Herbert Hunkel, gradonačelnik Neu-Isenburga. G. Oliver Quilling, župan okruga Offenbach, nažalost nije mogao prisustvovati natjecanju, ali je natjecateljima uputio pismo podrške.

Natjecanje su medijski popratili Večernji list i Fenix te se članci mogu pročitati u tiskanome izdanju Večernjega lista (od 24. ožujka 2015.) te na sljedećim poveznicama:

Vecernji list

Fenix

Na natjecanju su sudjelovali:

–          učenici 2. i 3. razreda: Ana Brdar, Analena Andrijević, Dragica Bulić, Filip Ćenan, Antonio-Joel Ćošković, Lara Dier, Leon Horvat, Mona Ilić, Marko Jurišić, Anna Rakocija, Katarina Tabak, Klara Tovilo, Dunja Vidović

–          učenici 4. razreda: Dolores Bartulović, Denis Crnovršanin, Mario Čančar, Luka Ćelić, Gabriel Dragičević, Leonie Janja Knežević, Lana Konta, Matea Kunštić, Iva Lončar, Antonio Marjanović, Luca Schaller, Jan Wolf

–          učenici 5. i 6. razreda: Ana-Marija Ćelić, Nicole Depikolozvane, Laura Gomez Alvarez, Luka Hrkać, Ema Ilić, Ljubica Lešić, Maja Milić, Adrian Pervan, Florian Petrović, Marijan Petrović, Ružica Štrljić, Maja Tovilo, Tin Vidović, Valerija Vranjković

Prvo mjesto osvojile su:

Lara Dier, 3. r., Bad Homburg

Leonie Janja Knežević, 4. r., Griesheim

Laura Gomez Alvarez, 5. r., Darmstadt

Maja Milić, 6. r., Eschborn