Održano treće natjecanje “Volim čitati”

U subotu, 19. ožujka 2016. godine, u hrvatskoj udruzi Kroatische Gemeinschaft «Kroatien» e.V. Neu-Isenburg, a u organizaciji Hrvatske nastave Hessen, održano je treće po redu natjecanje u izražajnome čitanju Volim čitati. Sudionici natjecanja bili su učenici od 2. do 6. razreda, najbolji čitači iz koordinacije Hessen. Učenici su čitali ulomke iz djela Dnevnik Pauline P. Sanje Polak i Zagonetno pismo Zlatka Krilića. Stručno povjerenstvo sačinjavale su učiteljice Hrvatske nastave Hessen.

Svi natjecatelji dobili su pohvalnice za sudjelovanje te edukativnu igru Meet Croatia – Memory Croatia s motivima hrvatskih nacionalnih parkova i parkova prirode, kao i mali poklon Hrvatske turističke zajednice iz Frankfurta na Majni. Učenici koji su osvojili prvo i drugo mjesto dobili su i zlatne, odnosno srebrne diplome.

Svojim su dolaskom natjecanje uveličali i generalni konzul Republike Hrvatske u Frankfurtu na Majni, g. Vladimir Duvnjak, gradonačelnik grada Neu-Isenburga, g. Herbert Hunkel te župan okruga Offenbach, g. Oliver Quilling.

Na natjecanju su sudjelovali:

učenici 2. i 3. razreda: Nikolina Iva Gabelica, Mirko Brkić, Andrea Zelić, David Rošić,  Laura-Mira Čelan, Luka Puljić, Ana Marić, Matea Kalajica, Andrija Blazević, Anastasia Agatić, Angelina Brko, Jana Barat, Luka Višević, Anna Jurić, Izabela Andrić

učenici 4. razreda: Roko Mikulić, Luka Bodrožić, Ana Barać, Jelena Krstanović, Laura Domitrović, Nina-Marija Hrkać, Petra Rendulić, Marula Toplek, Lara Dier, Dragica Bulić

učenici 5. i 6. razreda: Damir Ivandić, Marina Babić, Alegra Thelma Robić, Luka Štrljić, Antonio Đopar, Dominik Zadro, Patricia Andrić, Lorena Rošić, Dolores Bartulović, Benedikt Petrović, Klara Sophie Schaefer, Klara Nikolić, Jakov-Raphael Bolotin, Anastasija Lončar, Ivan Markić, Marko Ilijić

Prvo mjesto osvojile su:

Ana Marić, 3. r., Wiesbaden

Lara Dier, 4. r., Bad Homburg

Alegra Thelma Robić, 5. r., Offenbach

Drugo mjesto osvojile su:

Laura-Mira Čelan, 3. r., Rodgau

Ana Barać, 4. r., FFM – Bergen-Enkheim

Laura Domitrović, 4. r., FFM – Nied