NekategoriziranoVijesti za naslovnicu

Kreativne radionice s božićnim motivima i nikolinjsko-božićne proslave 2019.

U hrvatskoj se nastavi u Hessenu i Saarlandu već tradicionalno krajem studenog i u prosincu održavaju likovne radionice s učenicima, kao i priredbe povodom Nikolinja i Božića.
Učenici su svojom kreativnošću, pjesmom, recitacijama i igrokazima uvećali i uljepšali prigodan dramski program na priredbama za svoje roditelje, rodbinu i prijatelje; u školama ili u suradnji s hrvatskim katoličkim župama.
Blagdanski ugođaj bio je i na nastavi, gdje su učenici na božićnim likovnim radionicama, uz pomoć svojih učiteljica i roditelja, izrađivali čestitke i različite ukrase: kuglice od špage, kuglice rađene dekupaž tehnikom, anđele od kolaž papira, ukrase za bor i dom od drvenih štapića (jaslice, zvjezdice), božićne kape, božićne vjenčiće za vrata i stol, božićne lampione itd.

Fotografije s priredbi i likovnih radionica potražite u našoj galeriji.