Sedmo natjecanje u čitanju Hrvatske nastave Hessen i Saarland

Dana 7.3. 2020., održano je 7. natjecanje u čitanju u Neu-Isenburgu koje je privuklo velik broj roditelja i djece te posjetitelja.

Susret je otvorila koordinatorica Hrvatske nastave u Hessenu i Saarlandu Slavica Mihaljević koja je pozdravila prisutne te zahvalila svima što su prepoznali čitanje kao vrijednu aktivnost i upozorila na blagodati čitanja u svakodnevnom životu. Suzana Pavić, zamjenica predsjednika Kroatische Gemainschaft Neu-Isenburg, je potom ispred domaćina Kroatische Gemainschaft Neu-Isenburg pozdravila učenike, roditelje i ostale posjetitelje te poželjela sreću svim čitačima. Natjecanje su svojim prisustvom uveličali gosti: vicekonzulica Biserka Lukan iz Generalnog konzulata u Frankfurtu, Kulturna zajednica Wiesbaden, gospođa Katica Stanimirov iz Gradskog ureda za obrazovanje Frankfurt, gospodin Oliver Quilling, župan okruga Offenbach. Ove godine je po prvi puta okrug Offenbach izdvojio veliku svotu novaca kako bi svim sudionicima natjecanja kupio i poklonio vrijedne knjige hrvatske autorice Sanje Pilić čija su se djela čitala.

POBJEDNICI

U kategoriji drugih i trećih razreda prvo mjesto dijele Patrik Kolaković (Offenbach) i Josipa Stopić (Langen). Drugo mjesto također dijele Dominik Branda (Bornheim) i Jona Pleša (Rodgau).
U kategoriji četvrtih i petih razreda prvo mjesto osvojio je Roko Ćurić (Bad Hersfeld) i Marta Bulić (Königstein). Drugo mjesto dijele Ivano Mandurić (Bad Soden) i Matea Tabak (Kelkheim).
U kategoriji šestih i sedmih razreda prvo mjesto odnijela je Petra Anić (Heddernheim), dok drugo dijele Kiara Peran (Bornheim) i Lucija Lasić (Nied).

SUDIONICI

Hrvatska nastava Hessen i Saarland zahvaljuje Kroatische Gemainschaft Neu-Isenburg na velikodušnoj podršci koju su pružili u organizaciji i pripremi ovog natjecanja,roditeljima koji su odvojili svoje vrijeme,došli,ispekli kolač,marljivo vježbali s čitačima, Kulturnoj zajednici Wiesbaden i naravno velika pohvala i svim učenicima koji su sudjelovali, a oni su redoslijedom nastavnih mjesta učiteljica: Ivan Galić, Nikolina Grbavac, Matea Riđić, Lucija Lasić, Mirko Brkić, Petra Anić, Leticia Ćurić, Roko Ćurić, Ana Marija Đopar, Marijana Vučić, Antonella Zelić, Marko Ćelić, Julia Isabel Dugandžić, Dominik Branda, Kiara Peran, Mia Pandža, Patrik Kolaković, Eduard Ormož, David Marjanović, Josip Ferdinand Kipčić, Petar Matanović, Matea Tabak, Josipa Stopić, Sara Krajinović, Ivano Mandurić, Anabela Đođo, Marta Bulić, Valentino Odrljin, Ella Vukadin, Anna Jurić, Luka Bekavac, Magdalena Štrljić, Julia Blažević, Matea Blažević, Antonio Pervan, Elena Pervan, David Milanović, Adrijana Ivana Kajić, Dana Baotić, Nikola Kravos, Nikolina Biluš, Jona Pleša, Gabrijel Gunić, Tea Filipović, Filip Ćurić, Mila Emilija Banović, Matea Žarko, Jonas Tawakoli i Sebastian Turić.