SVEČANO PROSLAVLJEN MAJČIN DAN U SAARLANDU

U nedjelju 19. svibnja svečano je proslavljen Majčin dan u Hrvatskoj katoličkoj misiji Saarbrücken. Učenici hrvatske nastave Saarland, koordinacije Hessen izveli su prigodni program za majke, goste i uzvanike među kojima se svakako izdvaja nazočnost generalnoga konzula Republike Hrvatske iz Frankfurta g. Josipa Špoljarića sa suprugom te koordinatorice hrvatske nastave u inozemstvu koordinacije Hessen i Saarland gđe Smiljane Veselić-Vučina sa suprugom. Nakon pozdravne riječi voditelja HKM Saarbrücken vlč. g. Rudolfa Belka, sve su srdačno pozdravili g. Špoljarić i gđa Veselić-Vučina. Uz prigodni program, učenici su izradili čestitke za majke i plakat na kojemu su izrazili zašto je baš njihova majka najbolja na svijetu nakon čega je svatko obdario svoju majku jednom lijepom ružom.

Lucija Šarčević