NekategoriziranoVijesti za naslovnicu

VELIKANI HRVATSKE PROŠLOSTI – MARIJA JURIĆ ZAGORKA

“…ali ljubav u srcu – to je zvijezda gore na nebu. Skriva se u noći, ali utrnuti ne može…”
― Marija Jurić Zagorka

Koordinacija Hessen je i ove godine sudjelovana na likovnom natječaju “Velikani hrvatske prošlosti” koji je organizirala Osnovna škola Grigora Viteza i Dječji vrtić Iskrica iz Zagreba s ciljem promicanja interesa za hrvatsku povijest i razvoja likovnih i vizualnih kompetencija.

Motiv ovogodišnjeg natječaja, jedna je od najčitanijih hrvatskih književnica te prva hrvatska novinarka, Marija Jurić Zagorka, a natječaj je bio predviđen za individualni rad djece vrtićke i rane školske dobi (1. – 4. razreda osnovne škole).

Naše učenike upoznali smo s djelom i likom Marije Jurić Zagorke i njenu važnost za hrvatsku književnost. Djeca su vlastitim viđenjem i doživljajem prenijeli na papir njezin lik u obliku portreta.
Najuspješnije radove naših učenika poslali smo na natječaj. U zborniku nagrađenih radova našli su se i radovi učenika hrvatske nastave Hessen.

U kategoriji radova polaznika hrvatske nastave u inozemstvu, 3. mjesto osvojio je Alen Pavlačić, 3.r., Bad Soden s mentoricom Smiljanom Veselić Vučinom.

U kategoriji pohvaljenih radova našli su se sljedeći učenici:
Valeria Petrović, 4..r., Bad Soden
mentorica: Smiljana Veslić Vučina