Čitateljsko putovanje u Neu-Isenburgu

NEU-ISENBURG, 21. svibnja 2014. – U Gradskoj knjižnici (Stadtbibliothek) u Neu-Isenburgu danas je održano čitateljsko putovanje (LeseReise) u Priče iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić, najznačajnije hrvatske autorice knjiga za djecu, čija su djela prevedena na mnogo jezika (npr. engleski, njemački, švedski, danski, francuski, ruski, makedonski…) te je dva puta bila nominirana za Nobelovu nagradu za književnost, a katkad je se naziva i Hrvatskim Andersenom te Hrvatskim Tolkienom. Zbirka bajki Priče iz davnine, inspirirana slavenskom mitologijom, prvi je put izdana 1916. godine i smatra se njezinim najznačajnijim djelom.

U knjižnici su se okupili učenici hrvatske nastave u Neu-Isenburgu te drugi ljubitelji bajki, a na čitateljsko putovanje odvele su ih učiteljica Tatjana Kabač i knjižničarka Katja Harjes predstavivši bajku Šuma Striborova iz zbirke bajki Priče iz davnine (Aus Urväterzeiten) na hrvatskome i njemačkome jeziku.

Učiteljica Tatjana Kabač ispričala je ponešto o ljepotama Republike Hrvatske, a knjižničarka Katja Harjes prezentirala je literaturu o Republici Hrvatskoj koju knjižnica ima u svojoj ponudi.

Malene ljubitelje bajki osobito su oduševile hrvatske čokoladice Čoksa kojima su se zasladili po završetku čitateljskoga putovanja.