Održana kazališna predstava “Šumastikus”

Jednom godišnje Hrvatska nastava Hessen u suradnji s hrvatskom katoličkom misijom nastoji organizirati gostovanje dječjeg kazališta iz domovine. Tako su u subotu 25. ožujka i nedjelju 26. ožujka učenici, njihovi roditelji i prijatelji imali priliku prisustvovati kazališnoj poslastici pod imenom „Šumastikus“ Umjetničke organizacije TeatruM i Zagrebačkog plesnog centra.
Poznati glumci hrvatske dječje kazališne scene, Sanja Milardović i Petar Cvirin, posjetili su učenike u Frankfurtu na Majni i Kelkheimu te im predstavili priču koju zajednički režiraju i izvode. Predstava govori o Drašku i Rozi, dva naizgled potpuno različita djeteta koja se nađu izgubljeni u šumi i ovise jedni o drugima. Boravak u divljini, povremene svađe, zajednička otkrića i pokušaji preživljavanja u prirodi prožeti čarobnim pričama lektirnih naslova kao što su Šuma Striborova te Petar Pan, čine ovu predstavu zanimljivim i uzbudljivim doživljajem za svakoga u publici. Usprkos jednostavnim scenskim rješenjima ova predstava u pokretu svojim interaktivnim karakterom uspješno potiče gledatelja na maštovito zamišljanje prostora i situacija u kojima se likovi nalaze.
Vesela atmosfera nastavila se i po završetku predstave u obliku kratke radionice u kojoj su djeca i poneki hrabri roditelji glumcima mogli pokazati naučeno znanje o preživljavanju u prirodi. Ovo je bila još jedna odlična prilika da djeca kroz pokret i igru razvijaju materinski jezik daleko izvan svoje domovine. Popunjene dvorane u tri različita termina pokazale su veliko zanimanje te interes da se dogašaji ovog karaktera u budućnosti ponove.