Sveti Nikola podijelio djeci darove u Kloppenheimu

Sveti Nikola, gore sa neba, volimo te mi, mali anđeli, stihovi su koji su se ovih dana mogli čuti na mnogim priredbama povodom Svetoga Nikole. Hrvatska nastava u Hessenu također je pripremila prigodne priredbe povodom Svetoga Nikole u suradnji s Hrvatskim katoličkim misijama.

U nedjelju, 08. 12. crkvu u Kloppenheimu ispunilo je dječje veselje zbog dolaska svetoga Nikole. Svetu misu je vodio fra Marijan Petričević i đakon Mato Valjan. Nakon mise slijedila je priredba. Program su pripremili učenici  koji pohađaju hrvatsku nastavu u Frankfurtu (Bergen Enkheim) i Bad Vilbelu s učiteljicom Jelenom Pokos. Djeca su recitirala pjesmice o svetom Nikoli, glumila u igrokazima te otpjevala pjesmu Sveti Nikola.  Pjevajući pjesmu djeca su pozvala svetoga Nikolu koji je izmamio osmijehe na mnogim dječjim licima. Svi su s nestrpljenjem čekali dolazak svetoga Nikole, a posebno oni najmlađi. Sveti Nikola uputio je svim ljudima u crkvi mnogo dobrih savjeta i lijepih želja te podijelio djeci darove. Na kraju je obećao da će doći i sljedeće godine.

Jelena Pokos

Originalni članak možete vidjeti ovdje: