Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježeni na našim nastavnim mjestima

„Šumi kiša, pere grad, lišćem šušti… Listopad!“

Ovo je početak pjesmice koja se, unatoč spominjanja kiše i vjetra, veselo i glasno orila na našim nastavnim mjestima u proteklih par tjedana. Raznobojni listići ujesen, zajedno sa svim šarenim voćem koje nam ujesen dozrijeva, a tu i tamo pokoji kruščić i pecivo – bili su motiv za dječju kreativnost.
Djeca su na nastavi, osim pjesmom i svojim likovnim izražajem, razgovorom, pričom i pisanjem obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, koji se tradicionalno obilježavaju u listopadu, a službeni Dan kruha jest 17.10.

Osim što smo ponovili kako pekar preko mlinara dolazi do brašna te uz pomoć vode, kvasca i malo soli mijesi i peče fini kruh, naučili smo i kako naša draga zemlja preko svojih stabala nama daje ukusne voćkice koje svi ujesen rado beremo i jedemo. Tijekom priče o kruhu i blagodatima u kojima uživamo, u učenicima se pobudila i svijest – kruh se ne smije bacati i trebamo cijeniti što ga možemo jesti, jer danas u svijetu ima mnogo onih koji ga nemaju.