Izvrsnost Hrvatske nastave Hessen i Saarland u literarnom stvaralaštvu

Natječaj Odjeci je literarni natječaj, a zamišljen je kao festival dječjega književnog stvaralaštva. Organiziran je od strane nakladničke kuće Ljevak koji je inicirala profesorica hrvatskog jezika Olga Jambrec, dugogodišnja učiteljica, a potom viša stručna savjetnica i nadzornica za hrvatski jezik u Agenciji za odgoj i obrazovanje, a sada u mirovini. Glavni je cilj projekta privući i zadržati čitateljsku publiku, približiti im knjigu i motivirati ih na čitanje.
Zora Pranjić, polaznica naše nastave u Kelkheimu sudjelovala je na literarnom natječaju Odjeci 2019. godine svojim literarnim uratkom koji je svrstan u kategoriju vrsnih radova. Rad o sreći je odabrala njezina učiteljica Aleksandra Đurić. Zora je svojim uratkom pomela jaku konkurenciju literarnih uradaka učenika od 5. do 8. razreda svih osnovnih škola u Hrvatskoj. Čestitamo Zori, a Vas pozivamo na daljnje stvaranje na hrvatskom jeziku.