Hoćete li Vi tetovažu na glagoljici?

često je postavljano pitanje na ovogodišnjem 37. internacionalnom ljetnom festivalu u Wiesbadenu. Stariji učenici hrvatske nastave iz Wiesbadena predstavili su u subotu, 8. rujna 2012. na štandu hrvatske kulturne zajednice najstarije hrvatsko pismo – glagoljicu.

Napravili smo štand na kojemu smo gostima radili “tetovaže” na glagoljici. Bojom smo po rukama posjetitelja pisali njihova imena. Na taj način smo željeli pokazati dio naše  kulture i tradicije. Svi su sa zanimanjem pratlili događanja na našem štandu i postavljali nam puno pitanja. Nama učenicima bilo je veliko zadovoljstvo sudjelovati u toj menifestaciji i pritome smo se zabavili. Sljedeću godinu smislit ćemo neku novu atrakciju za naš štand. Imate li Vi možda kakvu ideju?

Učenica Hrvatske nastave u Wiesbadenu
Ana-Maria Klišić