Otvorena izložba “Moj dom je svako mjesto gdje moja obitelj spusti sidro”

Dana 22. travnja 2017. godine u prostorijama udruge Kroatische Gemeinschaft “Kroatien” e.V. Neu-Isenburg otvorena je međunarodna likovna izložba nagrađenih učeničkih radova na temu „Moj dom je svako mjesto na kojem moja obitelj spusti sidro“. Izložbu, koja nastala je kao rezultat likovnog natječaja Iserlohn – Neu-Isenburg – Zadar 2017., organizirala je Hrvatska nastava Hessen u suradnji s navedenom hrvatskom udrugom iz Neu-Isenburga.
Na ovom kulturnom događanju okupljenima su se pozdravnim govorima obratili konzulica RH u Frankfurtu, gđa Marica Jukić, gradonačelnik grada Neu-Isenburga, g. Herbert Hunkel, likovni umjetnici, gđa Ankica i g. Ante Karačić, te gđa Ivka Bošković, predsjednica udruge Kroatische Gemeinschaft “Kroatien” e.V. Neu-Isenburg.
Otvorenje izložbe je obilježeno glazbenim točkama te čitanjem učeničkih literarnih radova. Najuspješniji likovni radovi učenika HN Hessen nagrađeni su prigodnim darovima koje su im pripremili Vijeće roditelja HN Hessen, grad Neu-Isenburg te udruga Kroatische Gemeinschaft “Kroatien” e.V. Neu-Isenburg.
Otvorenje izložbe su medijski popratili Večernji list i Fenix. Fotogalerija slika te članak nalaze se na sljedećoj poveznici:
Fenix