USPJESI UČENIKA HN HESSEN NA MEĐUNARODNOM LIKOVNO-LITERARNOM NATJEČAJU „DUGA“

Međunarodni likovno-literarni natječaj Iserlohn – Essen – Lovas – Karaševo na temu „Duga“ raspisao se za djecu Hrvata u iseljeništvu i djecu iz Hrvatske u dobi od 1. do 8. razreda osnovne škole ( iz Njemačke do 10. razreda). Raspisali su ga hrvatski umjetnici iz Iserlohna, Ankica i Ante Karačić, a tema ovog natječaja je bila „DUGA“ – ljepota prirode, legenda, poveznica, nada, pomirenje, prijateljstvo. Autori natječaja navode kako je motiv duge odabran za glavnu temu upravo stoga što ona povezuje nebo i zemlju, a to smatraju metaforom za domovinsku i iseljenu Hrvatsku.
Na natječaj je pristiglo 1250 radova iz 120 škola i udruga. Radovi su pristigli iz osam zemalja: Austrije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Mađarske, Njemačke, Rumunjske i Srbije.
I učenici Hrvatske nastave Hessen sudjelovali su svojim radovima na ovom natječaju. Ovdje donosimo one koje su osvojili nagrade. Čestitamo im!
REZULTATI: 5.- 8. razred
ČETVRTA NAGRADA