Uspjesi učenika HN Hessen-Saarland na međunarodnome likovno-literarnome natječaju „Zeleno i plavo putovanje“

U organizaciji gđe Ankice i g. Ante Karačića, umjetnika iz Iserlohna, a u suradnji s Hrvatskom maticom iseljenika za Ruhrsko područje i ove je školske godine organiziran likovno-literatni natječaj 18+18, Iserlohn, Njemačka – Osijek, Hrvatska pod naslovom „Zeleno i plavo putovanje“.
Na natječaj je pristiglo 500 učeničkih crteža iz osnovnih škola u Republici Hrvatskoj i BiH te polaznika hrvatske nastave u Makedoniji, Rumunjskoj, Srbiji, Mađarskoj i Njemačkoj.

Naši nagrađeni učenici su:

3. nagrada
Julijana Cvrlje, 7. r., Frankfurt – Preungesheim

4. nagrada
Tea Filipović, 3. r., Darmstadt
Mario Knežević, 3. r., Rodgau
Matija Nađ, 6. r., Bad Soden
Lana Vlašić, 7. r., Frankfurt – Bergen-Enkheim
Helena Ćosić, 7. r., Neu-Isenburg
Katia Tuck, 7. r., Saarbrücken

Na literarnome natječaju „Zeleno i plavo putovanje“ koje je po prvi puta pripremila Matica hrvatska za Ruhrsko područje učenici naše koordinacije također su u kategoriji radova pristiglih iz Njemačke, postigli vrijedne nagrade:

SASTAV od 1. do 4. razreda

2. nagrada
Nina Laganga Senzio, 4. r., Rodgau
SASTAV od 5. do 10. razreda

1. nagrada
Ružica Tunjić, 8. r., Kelkheim
Pavo Ljubičić, 9. r., Frankfurt – Oberrad

PJESMA od 5. do 10. razreda

1. nagrada
Martina Pejić-Gašparević, 6. r., Frankfurt – Preungsheim

Čestitamo svim našim učenicima!